به گزارش مرآت، علی‌اصغر امامیون مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی با اولویت کشت محصولات کم آب بر و ارزآور برداشت زیره در سطح ۷۰ هزار از زمین‌های زراعی شهرستان دامغان در مناطق دامنکوه فرات و حومه آغاز شده است. وی گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش
نوشته برداشت بیش از ۵۶ تن زیره از ارضی کشاورزی شهرستان دامغان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، علی‌اصغر امامیون مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی با اولویت کشت محصولات کم آب بر و ارزآور برداشت زیره در سطح ۷۰ هزار از زمین‌های زراعی شهرستان دامغان در مناطق دامنکوه فرات و حومه آغاز شده است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۵۶ تن زیره از زمین‌های زراعی این شهرستان برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به نظارت در زمان کاشت و داشت ضدعفونی بذر و مدیریت علف‌های هرز، تغذیه بهینه مزارع و بارندگی‌های بهاره عملکرد آن در شهرستان ۸۰۰ کیلوگرم در هکتار باشد.

امامیون گفت: این محصول ارزشمند شهرستان از لحاظ کیفی دارای ویژگی‌های ممتاز و از لحاظ اسانس منحصربه‌فرد است.

وی افزود: امسال از طریق حمایت‌های بانکی، اعطای تسهیلات کم‌بهره و بلندمدت و ارائه دستورالعمل‌ها و توصیه‌های فنی کاشت، داشت و برداشت، برگزاری دوره‌های آموزشی ترویجی برای کارشناسان زمینه توسعه این گیاه ارزشمند با نیاز آبی کم فراهم شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان خاطرنشان کرد: زیره با توجه به فصل رشد (زمستان و بهار) و شرایط گیاهی از محصولات کم آب بر بوده که قابلیت کشت و کار در مناطق مختلف شهرستان را دارد.

امامیون تصریح کرد: همچنین فصل کشت زیره سبز در مناطق شهرستان با فصل کاری محصولات دیگر تلاقی نداشته و از طرفی در تناوب زراعی به‌عنوان گیاه وجینی در پاک‌سازی علف‌های هرز غالب اراضی تأثیرگذار است.

وی افزود: این محصول تولیدی قابلیت عرضه در بورس را نیز دارد و تعادل در توزیع زمانی کار زارعان و ماشین‌آلات کشاورزی ایجاد می‌کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: با توجه به ارزش اقتصادی بالای این محصول و اشتغال‌زایی آن و از آنجا که زیره سبز صادراتی است قیمت آن کمتر دچار نوسان می‌شود و موجب اطمینان کشاورز از فروش محصول خود به قیمت مناسب می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته برداشت بیش از ۵۶ تن زیره از ارضی کشاورزی شهرستان دامغان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.