به گزارش خبرنگار مرآت، علیرضا خدابنده در جمع خبرنگاران یکی از راه های مهم توانمندی و خودکفایی مددجویان و رسیدن به استقلال مالی را ایجاد اشتغال عنوان کردوگفت: کانون خیرین اشتغال، راهبران شغلی، نظارت، آموزش و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه  از بازوهای توانمند ایجاد اشتغال مددجویان محسوب می شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداداستان سمنان با اشاره به معرفی یک هزارو۲۸ نفر به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد اظهارداشت: تا کنون ۳۱۲ نفر این تسهیلات را دریافت و ما بقی در حال تمکیل پرونده و دریافت هستند.

به گفته وی ۷۵ میلیاردو۶۰۰ میلیون تومان برای تسهیلات در نظر گرفته شده است.

خدابنده با بیان اینکه دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سرفصل‌های مهارت‌آموزی، کارآفرینی به ۱۵۶ نفر ارائه شده  است افزود:بعد از اجرایی شدن هر طرح اشتغال نظارت‌های بیش از سه تا پنج سال با هدف پایداری و در صورت ضرورت اعطای تسهیلات تکمیلی انجام می شود‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداداستان سمنان با اشاره به اینکه در سه ماهه سال نخست جاری تعداد۳۱۲ فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان ایجادشد اظهار کرد: مددجویان کمیته امداد برای راه‌اندازی طرح‌های اشتغال ۱۸  میلیارد و  ۳۰۰  میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کردند.

وی عمده مشاغل را در قالب طرح خدماتی، دامپروری، صنایع‌دستی ، کشاورزی، فعالیت‌های صنعتی و معدنی برشمرد و گفت: در این مدت آموزش مهارتی در قالب آموزش‌های مقدماتی، پایدارسازی و مهارتی به مددجویان ارائه‌شد.

خدابنده تصریح کرد:  ۲۶  نفر در این مدت از طریق دفاتر کاریابی استان سمنان به کارفرمایان معرفی و مشغول به کارشدند.

انتهای پیام/

نوشته ۳۱۲ فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: