به گزارش مرآت؛ به نقل از ساینس دیلی، این تحقیقات به طور بالقوه می‌تواند منجر به درمان‌های جدید برای پیشگیری یا درمان آلرژی شود.

پروفسور «بن مارسلند»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه موناش استرالیا، می‌گوید: «تخمیر فیبر در روده توسط باکتری‌ها و تولید اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه (SCFAs) پس از تخمیر، به ویژه بوتیرات، از موش‌ها در مقابل درماتیت آتوپیک محافظت کرد.»

در حالی که به خوبی ثابت شده است که میکروبیوم روده سیستم ایمنی را شکل می‌دهد، تأثیر آن بر روی پوست، کمتر مورد بررسی قرار گرفته است.

پروفسور مارسلند گفت: «کار قبلی گروه ما، بر فواید سلامتی SCFAها در روده و همچنین در مکان‌های دیگر مانند ریه و سیستم قلبی عروقی متمرکز شده بود. ما خواستیم بدانیم آیا این فرایند ممکن است به پوست نیز گسترش یابد.»

محققان موش‌ها را با رژیم غذایی سرشار از فیبر قابل تخمیر تغذیه کردند یا به آنها SCFA های خالص شده دادند. پروفسور مارسلند گفت: «این درمان عمیقاً در برابر التهاب پوستی آلرژیک محافظت ایجاد می‌کند.»

آنها بوتیرات را با ایزوتوپ‌ها برچسب‌گذاری کرده و آن را در بدن ردیابی کردند؛ فقط چند دقیقه طول کشید تا به پوست برسد و متابولیسم کراتینوسیت‌ها را افزایش داد و آنها را به بلوغ رساند و اجزای ساختاری کلیدی مورد نیاز برای یک سد پوستی سالم را تولید کرد.

او گفت: «نتیجه این کار این بود که سد پوستی در برابر مواد آلرژی زا که به طور معمول به سد پوستی نفوذ کرده، سیستم ایمنی را فعال می‌کردند و در این مدل‌ها واکنش آلرژیک ایجاد می‌کردند، تقویت شد.»

«به نظر می‌رسد که سیستم ایمنی بدن در برابر این عملکرد مانع پوستی ثانویه بوده است.»

بهبود فعال سد پوستی می‌تواند اثرات محافظتی در برابر قرار گرفتن در معرض محیطی که باعث آلرژی می‌شود و شاید حتی سایر بیماری‌های پوستی که توسط یک سد پوستی آسیب دیده یا ضعیف ایجاد می‌شود، داشته باشد. مارسلند گفت که SCFA ها را می‌توان به صورت خوراکی یا مستقیم روی پوست به عنوان کرم تجویز کرد.

مهر

نوشته فیبر رژیمی در روده به پیشگیری از آلرژی های پوستی کمک می کند اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: