به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام عباس عبدالهی از برگزاری بزرگترین گردهمایی هیئت‌های مذهبی استان سمنان همزمان با هفته تبلیغ دینی و سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی خبر داد و تاکید کرد: بیش از ۵۰۰ فعال هیئت مذهبی استان در این گردهمایی موسوم به عهد همدلی به میزبانی مجتمع شهید کلاهدوز شهمیرزاد حضور داشتند.

وی با بیان اینکه برگزاری این گردهمایی یکی از برنامه‌های سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی در استان سمنان بود، افزود: اهمیت و جایگاه هیئت‌های مذهبی ما را بر آن داشت تا در برنامه‌ای ویژه به این زیرساخت‌های مهم بپردازیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان درباره اهمیت نهاد تبلیغی و هیئت‌های مذهبی، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی با هیئت‌های مذهبی دیدار و صحبت‌های بسیار مهمی کردند یکی از نکاتی که در سخنان معظم‌له نیز دیده می‌شود این است که هیئت به عنوان یک ساختار اجتماعی بومی ما محسوب می‌شود.

عبدالهی با اشاره به اینکه این اهمیت هیئات دینی است چرا که دانشگاه نمی‌تواند مشکلات مردم ما را حل کند چرا که ساختار وارداتی است و ما نتوانسته‌ایم این ساختار را بومی سازی کنیم، ابراز کرد: بیش از ۱۳ تریلیون تومان در سال از بودجه بیت‌المال به ساختار دانشگاه داده می‌شود و بعضاً شاهد هستیم که نتیجه‌ای نمی‌دهد.

عبدالهی بیان کرد: تنها ساختارهایی که می‌توانند در ایران امروز به انقلاب کمک کنند، ساختارهایی که در دهه ۵۰ انقلاب روی دوش آنها بالا آمد یعنی ساختار مسجد، ساختار هیئت‌های مذهبی است لذا باید گفت هیئت‌های مذهبی اهمیت بسیاری از این منظر دارند.

وی با بیان اینکه هیئت‌های مذهبی در این درگیری تمدنی بین حضرت بقیه الله (عج) با نظام سلطه به مثابه صاحب انقلاب و فرمانده ما، نقش مهمی دارند، افزود: خوشبختانه استان سمنان دارای ظرفیت‌های عظیم در بخش‌های مختلف هیئت‌های مذهبی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان هیئت‌های مذهبی را ظرفیتی عظیم برای جهاد تبیین دانست و ابراز کرد: در استان سمنان بیش از ۸۰۰ هیئت مذهبی ثبت شده فعال وجود دارد که در تمام ارکان مقابله با جنگ نرم دشمنان مؤثر هستند.

انتهای پیام/

نوشته استان سمنان ۸۰۰ هیئت مذهبی ثبت شده دارد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: