به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی مطیعی در اجلاسیه شهدای شهرستان مهدی‌شهر اظهار داشت: یکی از صفات بارز همه شهدا به‌خصوص شهید چمران که در ایام سالگرد شهادت ایشان نیز قرار داشتیم، مسئولیت‌پذیری و تکلیف‌محوری بود.

وی با اشاره به اینکه شهید چمران جامع اضداد بود و از یک‌سو چریک پیر جبهه‌ها و از یک‌سو عارف‌بالله بود اضافه کرد: شهید چمران فردی خودساخته بود و در دوران حیات خود همواره عامل به تکلیف بود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان اضافه کرد: حال این پرسش مطرح می‌شود؛ امروز چقدر از قبول مسئولیت‌ها به‌خصوص توسط مسئولان بر اساس احساس وظیفه و تکلیف‌مداری است؟

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی افزود: شهدا حتی در پذیرش مسئول دسته و گردان هم زیر بار نمی‌رفتند و می‌گفتند “در آخرت از ما نمی‌پرسند «مسئولیتت چه بوده است؟»، بلکه می‌پرسند «اخلاص و تقوایت در این مسئولیت چقدر بوده است؟»”.

وی با بیان اینکه به‌فرموده خداوند در قرآن کریم شهدا زنده هستند و نزد خداوند روزی می‌خورند، عنوان کرد: گاهی این زنده‌بودن شهدا با نشانه‌هایی به ما یادآوری می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اعلام اینکه شهرستان مهدی‌شهر ۲۱۱ شهید در دفاع مقدس تقدیم کرده است و شهیدان حاج حسن شوکت‌پور، احمد صادقی شهمیرزادی، حجت‌الاسلام سید احمد نبوی چاشمی از شهدای شاخص این شهرستان هستند یادآور شد: شهید شوکت‌پور پس از رسیدن به درجه جانبازی هم از پا ننشسته فداکارانه در قرارگاه‌های مختلف جبهه فعالیت کرد تا به شهادت رسید.

به‌گفته حجت‌الاسلام‌والمسلمین مطیعی، شهید عباس علومی از شهدای سمنان در مهران در وصیت‌نامه خود رسالت و مسئولیت در راه الله و پاسداری از انقلاب و خون هزاران شهید و مجروح را اساس حضور مخلصانه و داوطلبانه خود در جبهه‌ها می‌داند و گام نهادن در این مسیر را فریضه می‌داند.

وی با اشاره به نقل‌قولی از پدر شهید علومی مبنی بر حساسیت ویژه این شهید والامقام نسبت به بیت‌المال تصریح کرد: حال باید از خود بپرسیم؛ چقدر بیت‌المال را رعایت می‌کنیم؟ چقدر مراقب سوءاستفاده از موقعیت خود هستیم؟ باید در پیشگاه خداوند نسبت به این موضوعات پاسخگو باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با ابراز اینکه “شهدا به ما درس‌های زیادی دادند” تصریح کرد: مهم‌ترین پیام و درس شهدا به ما این است که رهروی آنها باشیم.

انتهای پیام/

نوشته قبول مسئولیت‌ها در جامعه بر اساس تکلیف‌مداری و احساس وظیفه باشد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: