به گزارش مرآت، محمد جعفر عبدالهی با بیان اینکه سامانه‌های متعددی از سال گذشته به مجموعه خدمات دادگستری استان سمنان افزوده شده است، تاکید کرد: یکی از این سامانه‌ها رخداد انتظامی با همکاری ناجا است که در کلانتری استقرار داشته و در زمینه شکایت‌ها مشغول به فعالیت هستند. وی افزود: شکایت‌ها سابقاً از سوی دفاتر
نوشته ایجاد سامانه استعلام سوابق محکومیت‌های مالی در استان سمنان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، محمد جعفر عبدالهی با بیان اینکه سامانه‌های متعددی از سال گذشته به مجموعه خدمات دادگستری استان سمنان افزوده شده است، تاکید کرد: یکی از این سامانه‌ها رخداد انتظامی با همکاری ناجا است که در کلانتری استقرار داشته و در زمینه شکایت‌ها مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: شکایت‌ها سابقاً از سوی دفاتر خدمت قضائی و به صورت مراجعه به دادسرا صورت می‌گرفت اکنون می‌توانند به کلانتری و پاسگاه‌ها مراجعه و شکایت خودشان را از این طریق نیز به دادسرا و دستگاه قضائی ارائه نمایند.

رئیس کل دادگستری استان سمنان درباره سامانه استعلام سوابق محکومیت‌های مالی نیز توضیح داد: اگر دو نفر قرار است معامله‌ای را داشته باشند برای اطمینان از اجرای تعهدات می‌توانند به دادگستری مراجعه و با شرایطی که سامانه تعریف می‌کنند، اطمینان حاصل کند که طرف مقابل مالی مشکلی در زمینه پرونده‌های کیفری مالی نداشته باشند.

عبدالهی بیان کرد: دیگر سامانه اجرای احکام که به زودی وارد حوزه دادگستری استان سمنان نیز شده استعلام برخط یا آنلاین دارایی‌های اشخاص است.

وی درباره سامانه توضیح داد: سابقاً دادگستری مردم را به اداره ثبت اسناد و املاک و بانک‌ها و مؤسسات مالی اعتباری ارجاع می‌داد اما با این سامانه دیگر نیازی به حضور مردم در این مکان‌ها نیست و استعلام‌ها الکترونیکی گرفته می‌شوند تا احکام قضائی اجرا شوند.

انتهای پیام/

نوشته ایجاد سامانه استعلام سوابق محکومیت‌های مالی در استان سمنان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.