به گزارش مرات، نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در هنگام بعد از ظهر و شب وزش باد شدید و گرد و خاک اکثر نقاط استان سمنان را خواهد گرفت در نتیجه تردد برای افرادی که بیماری‌های تنفسی و قلبی دارند و یا کودکان خطرساز خواهد بود.

طبق اعلام سازمان هواشناسی در نیمه غربی استان سمنان نیز افزایش غبار و آلاینده‌های جوی خواهیم داشت و افزایش نسبی دما بین چهار الی شش درجه سانتی گراد دور از انتظار نیست که این روند تا روز یک شنبه در استان سمنان ماندگار است.

وزش باد در شاهرود و دامغان

هم اکنون غبار وارد نیمه غربی استان سمنان شده و شهرستان‌های گرمسار، سمنان، آرادان و دیگر نقاط را تحت تأثیر خودش قرار داده است از سوی دیگر در شرق استان هوا کمی بهتر است فعلاً از ریزگرد و خاک و وزش باد شدید خبری نیست و وزش باد فعلاً تنها پدیده غالب جوی محسوب می‌شود.

پیش بینی هواشناسی برای هوای مرکز استان سمنان آسمان صاف تا قسمتی ابری و غبارآلود خواهد بود برای ۲۴ ساعت پیش رو بیشینه و کمینه دمای هوای ۳۸ و ۲۶ درجه بالای صفر اعلام شده و این کمیت تا روز یکشنبه به ۴۰ درجه بالای صفر هم می‌رسد.

شاهرود دمای هوای مطبوع ۲۸ درجه بالای صفر را تجربه می‌کند همچنین وزش باد با سرعت ۲۴ کیلومتر بر ساعت تنها پدیده قابل ذکر این روز برای دیار شاهوار است آسمان این بزرگترین شهرستان استان سمنان صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد شدید است و در روزهای آتی دمای هوا افزایش خواهد یافت.

کهن دیار صد دروازه نیز مشابه شاهرود تنها وزش باد را تجربه می‌کند در ساعات آتی وزش باد شدید تر خواهد شد و شاهد غبار پراکنده خواهیم بود بیشینه و کمینه دمای هوای دامغان برای امروز ۳۴ و ۲۲ درجه بالای صفر عنوان شده است.

غبار در گرمسار

آسمان گرمسار کاملاً غبار آلود است و وزش باد شدید نیز به مشکلات این وضعیت افزوده است بیشینه و کمینه دمای هوای گرمسار ۳۹ و ۲۷ درجه بالای صفر است و از فردا دمای هوا از ۴۰ درجه عبور خواهد کرد و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه افزایش بیشتری هم خواهد یافت.

دیگر شهرستان‌های همجوار گرمسار نیز شرایط مشابه دارند اما در میامی وضعیت کاملاً متفاوت است آسمان نیمه ابری و وزش باد در میامی و کالپوش پدیده غالب جوی است بیشینه و کمینه دمای هوای رضوان ۲۶ و ۱۵ درجه بالای صفر عنوان شده است پدیده غالبی برای این منطقه نمی‌توان اعلام کرد به جز وزش باد اما در رضوان و میامی و کالپوش نیز طی هفته جاری دمای هوا افزایش خواهد یافت.

در مجموع باید گفت استان سمنان با دو پدیده جوی روبرو است نخست غبار و وزش باد شدید که به خصوص در غرب استان سمنان حاکم است و دوم افزایش دمای هوا که همه نقاط را در پی خواهد گرفت و از فردا تشدید می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته وزش باد شدید و گرد و خاک مهمان استان سمنان شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: