به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام مرتضی مطیعی امام جمعه سمنان با بیان اینکه زیربنایی‌ترین کاری که امروز طلاب و روحانیان ما می‌توانند انجام دهند، مقوله کودک و نوجوان است، گفت: نونهالان و نوجوانان در مساجد اشتیاق خود را نسبت به مشارکت در امور نشان می‌دهند و لذا باید از این ظرفیت استفاده و این استعدادهای نوشکفته
نوشته «جهاد تبیین» مهمترین رسالت روحانیان است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام مرتضی مطیعی امام جمعه سمنان با بیان اینکه زیربنایی‌ترین کاری که امروز طلاب و روحانیان ما می‌توانند انجام دهند، مقوله کودک و نوجوان است، گفت: نونهالان و نوجوانان در مساجد اشتیاق خود را نسبت به مشارکت در امور نشان می‌دهند و لذا باید از این ظرفیت استفاده و این استعدادهای نوشکفته را هدایت کرد.

وی با بیان اینکه در بسیاری موارد شور و ذوقی بین نوجوانان حاضر در مساجد سمنان دیده می‌شود که در اموری مانند مکبری مشارکت داشته باشند، گفت: باید این شور با شعور و عمل صالح بدل شود.

امام جمعه سمنان همچنین با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم در هر زمینه‌ای جهاد کنیم می‌بایست قرارگاهی را برای آن ایجاد کرد تا یک مرجع و یک نفر ساماندهی امور را به دست بگیرد، گفت: باید احصا شود که چه بخشی چه نیازی دارد و باید چطور در باب این مسائل ورود کرد.

مطیعی با بیان اینکه وظیفه ائمه جماعات و طلاب در کانون‌های تربیتی، جهاد تبیین است، بیان کرد: یکی از تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی که بیش از ۳۰ بار در نشست‌های اخیر به آن تاکید کرده‌اند جهاد تبیین یعنی بیان واقعیت‌ها و مقابله با روایت‌هایی که دشمنان و معاندان این نظام و انقلاب در فضاهای مجازی و … می‌پرورانند.

وی افزود: به واسطه اهمیت این موضوع است که معظم‌له نام جهاد را برای آن برگزیدند چرا که نیاز به یک جهاد دارد و روحانیان و طلاب در صف نخست این تبیین‌گری هستند.

مهر

انتهای پیام/

نوشته «جهاد تبیین» مهمترین رسالت روحانیان است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.