به‌گزارش مرآت، مصطفی یغمائیان روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: تخریب بناهای چیده شده با مصالح غیر خشتی و چینه‌ای، نصب چهارچوب، کف‌سازی، تهیه و نصب تور سیمی گالوانیزه حصاری، از جمله اقدامات در دست انجام برای سامان‌دهی محوطه تاریخی  چال خندق است. معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: پیش از
نوشته حصارکشی اطراف محوطه تاریخی چال خندق سمنان آغاز شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به‌گزارش مرآت، مصطفی یغمائیان روز سه‌شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: تخریب بناهای چیده شده با مصالح غیر خشتی و چینه‌ای، نصب چهارچوب، کف‌سازی، تهیه و نصب تور سیمی گالوانیزه حصاری، از جمله اقدامات در دست انجام برای سامان‌دهی محوطه تاریخی  چال خندق است.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: پیش از این، سامان‌دهی اثر تاریخی چال خندق با ایجاد حصار حفاظتی برای جلوگیری از ورود معتادان به فضاهای تاریخی و مرمت حفاظتی شامل پی‌سازی بخش آسیب‌دیده اطراف این تپه تاریخی انجام شد.

یغمائیان افزود: در مرحله نخست سامان‌دهی و حفاظت کالبدی از اثر تاریخی چال خندق، پاک‌سازی محیطی بنا انجام شد.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان تاکید کرد: همراهی آحاد جامعه در حفاظت از بناهای تاریخی در کنار اقدامات فیزیکی امری ضروری است.

به گزارش مرآت؛ تپه چال خندق مربوط به دوران پیش از تاریخ است و در ۹ اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۸۲ با شماره ۸۶۲۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

نوشته حصارکشی اطراف محوطه تاریخی چال خندق سمنان آغاز شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.