به گزارش مرآت، سیدمحمدرضا هاشمی روز سه‌شنبه در جمع پایوران سپاه استان سمنان درآیین صبحگاه مشترک اردوگاه قائمیون گفت: امروز رمز موفقیت در جهاد تبیین است تا با بهره‌گیری از این ظرفیت ها و فرصت‌ها بتوانیم حقایق را تبیین کنیم و در واقع پاسداران طلایه داران جهاد تبیین هستند.

استاندار سمنان گفت :در تداوم انقلاب اسلامی ایران همه نقش داشتند اما نقش سپاه پاسداران نقشی اساسی و مهم بود.

وی با اشاره به نقش سپاه پاسداران در برهه‌های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت :در هشت سال دوران دفاع مقدس با تقدیم بیش‌از ٢٠٠ هزار شهید توانستیم حقانیت خود را به جهان اثبات کنیم.

استاندار سمنان تصریح کرد:بعد از دوران دفاع مقدس نیز علی‌رغم وجود تحریم‌ها امروز با افتخار اعلام می‌کنیم در حوزه‌های مختلف علمی ، نظامی ،پزشکی و هوافضا حرفی برای گفتن در جهان اسلام داریم که این برگرفته از روحیه سپاه پاسداران و روحیه ایثار، شهادت و مقاومت است.

وی افزود: آنچه وجه تمایز سپاه پاسداران به‌عنوان یک نیروی نظامی با نیروهای نظامی دیگر کشورها است ، روحیه معنویت، ایثار و توکل و کار برای رضای خداوند متعال است و آن روحیه معنویت حاکم بر سپاه پاسداران است که رمز موفقیت ما در حوزه‌های مختلف است.

هاشمی با تاکید بر اهمیت جهاد تبیین یادآور شد: اگر در حال حاضر مقام معظم رهبری در حوزه جهاد تبیین می‌فرمایند که بهترین راه خنثی کننده تحریف‌ها جهاد تبیین است و این که می‌بینند دشمن به‌دنبال ایجاد یاس و ناامیدی و به‌دنبال ایجاد فاصله بین مردم و مسئولین است، ایشان بحث جهاد تبیین را اشاره فرمودند و امروز رمز موفقیت ما جهاد تبیین است.

استاندار سمنان تصریح کرد: امروز رمز موفقیت وحدت و پیروی از ولایت فقیه است و امنیت به‌عنوان یک نعمت ناشناخته در جمهوری اسلامی ایران که در ناامن‌ترین نقطه جغرافیای دنیا قرار دارد، امن‌ترین کشور دنیا شناخته شده‌است و این اقتدار و امنیت را مدیون خون شهدا، ولایت و پشتیبانی مردم هستیم.

وی افزود:در جنگ اقتصادی امروز هم اگر در هر کجا که سپاه پاسداران و بسیج ورود پیدا کرده‌اند وقتی راستی‌آزمایی می‌کنیم می‌بینیم موفق‌ترین مجموعه که تاکنون داشته‌ایم مجموعه‌ای است که متعلق به سپاه پاسداران و بسیج مردمی بوده‌است، پس باید قدردان این آن باشیم.

ضرورت شناخت مکتب امام خمینی(ره)

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان هم در جمع پایوران سپاه استان اظهار داشت: خلاصه مکتب امام خمینی(ره) قیام لله است.

حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی با تاکید بر نقش رزمندگان استان سمنان در دوران دفاع مقدس و بیان خاطراتی از شهدای شاخص استان سمنان در هشت سال دفاع مقدس به ضرورت شناخت مکتب امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت :طبق فرمایش مقام معظم رهبری اگر بخواهیم تمام مکتب امام خمینی(ره) را در یک جمله خلاصه کنیم «قیام لله» است.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان افزود:اگر قیام لله باشد پست و مقام و جایگاه اصلا برای انسان مهم نخواهد شد و انسان در مسیر کمال حرکت خواهد کرد.

مطیعی بیان کرد که اگر بخواهیم پیرو شهدا ،ایثارگران و رهرو امام راحل باشیم باید در کارها قیام لله محور اصلی امور باشد.

وی تصریح کرد:برای اجرای عدالت ،ایجاد حکومت و قسط که وظیفه همه است، مردم باید همراهی کنند و مردم این وظیفه مهم را برعهده دارند.

نوشته پاسداران طلایه‌داران جهاد تبیین هستند اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: