به گزارش خبرنگار مرآت؛ مهدی خراسانیان رئیس شورای اسلامی شهر سمنان در سومین نشست خبری خود از تصویب نهایی بودجه ۸۴۵ میلیارد تومانی شهرداری سمنان خبر داد و گفت: ۴۸۲ میلیارد تومان از ین بودجه مربوط به درآمد عمومی و اختصاصی و ۲۸۲ میلیارد تومان مربوط به فروش املاک و ۸۰ میلیارد تومان از محل وام می باشد.

رئیس شورای شهر سمنان در ادامه افزود: در بخش هزینه نیز حدود ۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به هزینه های عمومی و مابقی مربوطبه بدهی و سایر هزینه های جاری خواهد شد.

بنا به گفته خراسانیان با پیگیری مجدانه نماینده مردم سمنان و مصوبات سفر رئیس جمهور نردبان بلند آتش نشانی که متاسفانه شهر سمنان با وجود داشتن ساختمان های بلند مرتبه از داشتن آن محروم بود تهیه شده و ظرف  دو ماه آینده به سمنان منتقل خواهد شد.

وی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت کاروانسرای شاه عباسی ابراز کرد: در این خصوص به هیچ عنوان شورای شهر متولی آزاد سازی کاروان سرا نیست اما به جهت تسهیل گری در امور اقدام به برگزاری جلساتی با حضور معاونت عمرانی استانداری و سایر مسئولین کرده است.

رئیس شورای شهر سمنان در ادامه عنوان کرد: براساس این جلسات مقرر شد ساختمان سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری سمنان به مدت دوسال با اجاره بهای ناچیز حدود ۱۰۰ هزار تومان در اختیار اداره زندان ها قرار بگیرد تا ساختمانی که معاونت عمرانی استانداری برای آنها با اعتباری حدود ۱۵ میلیارد تومان در نظر گرفته اماده شود.

خراسانیان متذکر شد: متاسفانه مقاومت اداره زندان ها در این خصوص و کارشکنی ها منجر شد که این قرارداد به سرانجام نرسد  به طوریکه انها پذیرش اجاره نامه مربوط را منوط به تملک دادگاه انقلاب کرده اند که این موضع با قوانین شهرداری مغایر است.

وی در توضیح برنامه های شهرداری و شورای شهر با توجه به کاهش بودجه آن از ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون به ۸۴۵ میلیارد تومان اذعان کرد: قطعا این کاهش بودجه در هزینه های جاری و حقوق پرسنل تاثیری نخواهد گذاشت و از بخش هزینه های عمرانی کاسته خواهد شد.

این مقام مسئول در خصوص آخرین وضعیت فوتسال ساحلی شهرداری عنوان کرد: وظیفه شهرداری تیم داری نیست بلکه پوشش ورزش های همگانی است، در این راستا فوتسال ساحلی به بخش خصوصی واگذار شد که متاسفانه هزینه های ان را نتوانست پرداخت کند و در آخرین بازی نیز با شکست مواجه شد و این تیم باید به سمت هبات ورزشی پیش برود.

وی در نهایت از آزاد سازی محوطه عمومی شورای شهر سمنان خبرداد که برای حضور عموم و بهره مندی از این فضا امکانات لازم فراهم شده است.

انتهای پیام/

 

نوشته بودجه ۸۴۵ میلیاردی شهردای تصویب شد/ آزاد سازی کاروانسرا با کارشکنی اداره زندان ها روبرو است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: