به گزارش خبرنگار مرآت، سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان در این آئین نکوداشت آیت الله شاهچراغی ضمن بیان خصایل نیک این آموزگار اخلاق گفت: جامعه برای اجرای دستورات دین نیاز به الگو دارد، بنابراین علمای دین می‌تواند بهترین الگو و اسوه برای مردم باشند.

وی با تاکید بر اینکه آیت الله سید محمد شاهچراغی به عنوان یک الگو و انسانی متواضع، اخلاق مدار و سرشار از روح تعبد و اخلاص است، افزود: ایشان به عنوان انسانی وارسته با کرامات اخلاقی فراوان و خصیصه‌های مثبت اخلاقی گوناگون همچون مهربانی، خوش رفتاری، امین، صادق و مردم دار است.

استاندار سمنان با بیان اینکه از مهمترین ویژگی‌های آیت الله شاهچراغی عامل به عمل بودن ایشان است، ابراز داشت: پر واضح و مبرهن است که سلوک رفتاری این انسان وارسته به عنوان الگویی ماندگار از اخلاق، معرفت، خوش خلقی و صداقت می‌تواند همواره مورد توجه آحاد مختلف جامعه اسلامی قرار گیرد..

وی همچننی در بخش دیگری از سخنان خود پیام آیت الله سید ابرهیم رئیسی ریاست جمهور را قرائت کرده و به نقل از وی گفت: ایشان در طول قریب به نیم قرن مجاهدت خود در نهضت امام خمینی(ره) و در مسئولیت‌های مختلف در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان لنگرگاه انسجام و وحدت مردم عزیز استان سمنان وظیفه و تکلیف خویش را به نیکی ادا نموده اند.

وی تاکید کرد: از آنجا که قدرشناسی از کارگزاران انقلابی بر همه ما لازم است و این امر مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی ” مدظله العالی”  می باشد، اینجانب نسبت به مبارزات و خدمات خالصانه این عالم وارسته که مصداق ” قیام لله ” بوده ، کمال قدرشناسی را داشته و امید دارم که برگزاری همایش بزرگداشت شخصیت ایشان ، ضمن معرفی ابعاد شخصیت این الگوی اخلاق‌مدار و مردمی ، گام موثری در راه استحکام به بنیادهای اخلاقی و نماد خدمتگزاری خالصانه برای جامعه به ویژه مردم عزیز استان سمنان باشد.

انتهای پیام/

نوشته آیت الله شاهچراغی لنگرگاه انسجام و وحدت در استان سمنان است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: