به گزارش مرآت، محمد باقر منوچهری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان درباره خرید تضمینی گندم در استان سمنان بیان کرد: با توجه به شروع برداشت گندم به تدریج در نواحی غربی استان سمنان، از ابتدای خرداد ماه خرید تضمینی گندم کشاورزان آغاز و تاکنون ادامه دارد. وی با بیان اینکه تاکنون ۱۳ هزار
نوشته ۱۳هزار تن گندم در استان سمنان خریداری شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، محمد باقر منوچهری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان درباره خرید تضمینی گندم در استان سمنان بیان کرد: با توجه به شروع برداشت گندم به تدریج در نواحی غربی استان سمنان، از ابتدای خرداد ماه خرید تضمینی گندم کشاورزان آغاز و تاکنون ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۳ هزار و ۲۸۰۹ تن گندم خریداری شده است، افزود: ارزش تقریبی میزان محصول خریداری شده در استان یک میلیارد و ۴۹۲ هزار ریال است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه پنج میلیارد ریال از این میزان پرداخت شده است، ابراز کرد: مابقی پول گندم خریداری شده از کشاورزان استان نیز پرداخت خواهد شد.

منوچهری با بیان اینکه ۳۰ مرکز خرید برای خرید گندم استان سمنان تدارک دیده شده است، گفت: با توجه به ظرفیت ۲۸۰ هزار تنی گندم استان اعم از انبارها و سیلو های بخش خصوصی و دولتی پیش بینی برای تمام گندم تولیدی استان و تمهیدات لازم به خوبی اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه قیمت خرید گندم برای کشاورزان ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان لحاظ شده و یک هزار تومان نیز دولت به صورت مشوق پرداخت می‌کند در نتیجه گندم کشاورزان بسته به جدول خلوص میانگین ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌شود، تاکید کرد: میزان ذخیره گندم استان سمنان ۲۵ هزار تن خواهد بود که معادل سه ماه مصرف است تا دغدغه‌ای در زمینه تأمین گندم وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

نوشته ۱۳هزار تن گندم در استان سمنان خریداری شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.