به گزارش مرآت، محمد باقر منوچهری مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان درباره خرید تضمینی گندم در استان سمنان بیان کرد: با توجه به شروع برداشت گندم به تدریج در نواحی غربی استان سمنان، از ابتدای خرداد ماه خرید تضمینی گندم کشاورزان آغاز و تاکنون ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۳ هزار و ۲۸۰۹ تن گندم خریداری شده است، افزود: ارزش تقریبی میزان محصول خریداری شده در استان یک میلیارد و ۴۹۲ هزار ریال است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه پنج میلیارد ریال از این میزان پرداخت شده است، ابراز کرد: مابقی پول گندم خریداری شده از کشاورزان استان نیز پرداخت خواهد شد.

منوچهری با بیان اینکه ۳۰ مرکز خرید برای خرید گندم استان سمنان تدارک دیده شده است، گفت: با توجه به ظرفیت ۲۸۰ هزار تنی گندم استان اعم از انبارها و سیلو های بخش خصوصی و دولتی پیش بینی برای تمام گندم تولیدی استان و تمهیدات لازم به خوبی اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه قیمت خرید گندم برای کشاورزان ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان لحاظ شده و یک هزار تومان نیز دولت به صورت مشوق پرداخت می‌کند در نتیجه گندم کشاورزان بسته به جدول خلوص میانگین ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌شود، تاکید کرد: میزان ذخیره گندم استان سمنان ۲۵ هزار تن خواهد بود که معادل سه ماه مصرف است تا دغدغه‌ای در زمینه تأمین گندم وجود نداشته باشد.

انتهای پیام/

نوشته ۱۳هزار تن گندم در استان سمنان خریداری شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: