به گزارش مرآت، علیرضا ابوطالبی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان اظهار کرد: با توجه به وضعیت افزایش دما و وزش بادهای گرم در روزهای آتی احتمال وقوع حریق در جنگل‌ها و مراتع افزایش می یابد لذا لازم است تمامی اقدامات پیشگیرانه به جد مورد لحاظ واقع شود.

وی افزود: تمامی نیروهای منابع طبیعی و امکانات مرتبط با اطفای حریق در آماده‌باش کامل است و از اکنون تا پایان فصل گرما هوا و کاهش درجه حرارت، به‌صورت آماده‌باش خواهند بود.

وی افزود: مهم‌ترین توصیه ما به شهروندان و طبیعت دوستان این است که نکات ایمنی و مراقبت‌های لازم در پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی در شرایط گرمای هوا را رعایت و از روشن کردن آتش، رها کردن سیگار، چوب کبریت و مخصوصاً آتش زدن درختان خشک و استفاده از هر وسیله قابل اشتعال دیگری در طبیعت خودداری کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از هم استانی‌های گرامی تقاضا کرد تا در صورت مشاهده هرگونه حریق مراتب را از طریق سامانه ۱۵۰۴ و ۱۳۹ به نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری اعلام نموده تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

انتهای پیام/

نوشته خطر وقوع احتمالی آتش‌سوزی در جنگل‌های سمنان/ آماده‌باش نیروها تا پایان تابستان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: