به گزارش مرآت، ایرج مصطفوی مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: هواشناسی استان سمنان با توجه به تشکیل متناوب توده های گرد و خاک در کشورهای همسایه و در مناطق کویری داخل ایران و انتقال گرد و خاک و غبار به استان و افزایش موج فشاری و باد شدید، بارش باران و گرد و خاک، هشدار
نوشته اعلام هشدار سطح زرد از سوی هواشناسی برای استان سمنان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، ایرج مصطفوی مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: هواشناسی استان سمنان با توجه به تشکیل متناوب توده های گرد و خاک در کشورهای همسایه و در مناطق کویری داخل ایران و انتقال گرد و خاک و غبار به استان و افزایش موج فشاری و باد شدید، بارش باران و گرد و خاک، هشدار زرد اعلام می کند.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان ادامه داد: هشدار زرد هواشناسی استان سمنان تا بعدازظهر چهارشنبه هجدهم ۱۴۰۱ است.

وی بیان کرد: در این مدت بارش باران، رگبار و رعد و برق به همراه مه‌آلودگی برای بیشتر نقاط استان به ویژه نواحی شمالی و صاعقه برای برخی نقاط دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان اضافه کرد: احتمال آبگرفتگی و امکان جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه‌های فصلی به دلیل رگباری بودن بارش‌ها، احتمال خسارت ناشی از باد و باران و همچنین احتمال اختلال در تردد محورهای استان  و کاهش دید، مهمترین مخاطرات جوی در هفته جاری است.

مصطفوی ادامه داد: لایروبی جوی‌ها، آبراه ها و مسیل‌ها، احتیاط در تردد در محورها، خودداری از توقف در کنار رودخانه ها و مسیل‌ها، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، خودداری از توقف و تردد در زیر درختان کهنسال و خشک و ساختمان‌های در حال ساخت، استحکام سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها به دلیل باد شدید به همراه اتخاذ تمهیدات پیشگیری از خسارت باد و باران، مهمترین توصیه ها برای روزهای آینده است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به اینکه از امروز حضور توده غبار و افزایش تدریجی غلظت غبار و آلاینده های جوی پیش‌بینی می‌شود، گفت: هشدار زرد به دلیل تداوم غبارآلودگی و کاهش کیفیت هوا با افزایش نسبی غلظت آلاینده های جوی در برخی ساعات به ویژه بعدازظهر و شب با وزش باد شدید و گرد و خاک، است.

وی یادآور شد: پرهیز از تردد غیرضروری در فضای باز به ویژه برای گروه های حساس، سالمندان و خردسالان و افراد دارای بیماری‌های قلبی و ریوی و خودداری از ورزش در فضای باز از دیگر توصیه‌ها برای روزهای آینده است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به دمای کمینه و بیشینه هوای شهر سمنان امروز به میزان ۲۶ و ۳۷ درجه سانتیگراد، افزود: دمای هوا در استان در روزهای آینده نوسان محسوسی نخواهد داشت.

انتهای پیام/

نوشته اعلام هشدار سطح زرد از سوی هواشناسی برای استان سمنان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.