به گزارش مرآت؛ مدیرکل هواشناسی استان سمنان روز شنبه با اشاره به اعلام هشدار زرد، گفت: گرمای هوا و وزش باد دو مساله اصلی در این هشدار زرد است. ایرج مصطفوی با اشاره به افزایش پنج تا هشت درجه سانتیگرادی دما طی روزهای آینده در استان سمنان، افزود: دمای هوای گرمسار و ایوانکی روز دوشنبه
نوشته گرمای هوای برخی شهرهای استان سمنان این هفته به ۴٠ درجه سانتیگراد می‌رسد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت؛ مدیرکل هواشناسی استان سمنان روز شنبه با اشاره به اعلام هشدار زرد، گفت: گرمای هوا و وزش باد دو مساله اصلی در این هشدار زرد است.

ایرج مصطفوی با اشاره به افزایش پنج تا هشت درجه سانتیگرادی دما طی روزهای آینده در استان سمنان، افزود: دمای هوای گرمسار و ایوانکی روز دوشنبه دمای هوای ۴٠ درجه را در پیش دارند.

وی با اشاره به وزش باد دیگر مساله جوی روزهای در پیش خاطرنشان کرد: وزش باد شدید تا خیلی شدید به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب به ویژه در نقاط شمالی و شرقی دور از انتظار نیست.

وی تاکید کرد: گرمای هوا به همراه وزش باد احتمال آتش‌سوزی در جنگلها و مراتع را افزایش خواهد داد، احتمال افزایش مصرف انرژی و خسارت ناشی از باد، دیگر مخاطرات جوی در این هفته است.

پرهیز از روشن کردن آتش در جنگلها، مزارع و مراتع، تهویه هوا در مرغداری‌ها و گلخانه‌ها و دامداری‌ها، آبیاری باغها و مزارع در یاعات خنک روز، مهمترین توصیه‌های هواشناسی استان سمنان در این هفته است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به اینکه دوشنبه گرمترین روز در پیش است، ابراز داشت: شهر سمنان در این روز دمای ٣٧ درجه را تجربه می‌کند و خنکترین شهر در این روز مهدیشهر و شهمیرزاد با ٣٢ درجه پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته گرمای هوای برخی شهرهای استان سمنان این هفته به ۴٠ درجه سانتیگراد می‌رسد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.