به گزارش مرآت؛ مدیرکل هواشناسی استان سمنان روز شنبه با اشاره به اعلام هشدار زرد، گفت: گرمای هوا و وزش باد دو مساله اصلی در این هشدار زرد است.

ایرج مصطفوی با اشاره به افزایش پنج تا هشت درجه سانتیگرادی دما طی روزهای آینده در استان سمنان، افزود: دمای هوای گرمسار و ایوانکی روز دوشنبه دمای هوای ۴٠ درجه را در پیش دارند.

وی با اشاره به وزش باد دیگر مساله جوی روزهای در پیش خاطرنشان کرد: وزش باد شدید تا خیلی شدید به ویژه در ساعات بعدازظهر و شب به ویژه در نقاط شمالی و شرقی دور از انتظار نیست.

وی تاکید کرد: گرمای هوا به همراه وزش باد احتمال آتش‌سوزی در جنگلها و مراتع را افزایش خواهد داد، احتمال افزایش مصرف انرژی و خسارت ناشی از باد، دیگر مخاطرات جوی در این هفته است.

پرهیز از روشن کردن آتش در جنگلها، مزارع و مراتع، تهویه هوا در مرغداری‌ها و گلخانه‌ها و دامداری‌ها، آبیاری باغها و مزارع در یاعات خنک روز، مهمترین توصیه‌های هواشناسی استان سمنان در این هفته است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به اینکه دوشنبه گرمترین روز در پیش است، ابراز داشت: شهر سمنان در این روز دمای ٣٧ درجه را تجربه می‌کند و خنکترین شهر در این روز مهدیشهر و شهمیرزاد با ٣٢ درجه پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته گرمای هوای برخی شهرهای استان سمنان این هفته به ۴٠ درجه سانتیگراد می‌رسد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: