به گزارش خبرنگار مرآت، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه مکتب امام خمینی(ره) یک منظومه فکری بود، گفت: مقام معظم رهبری مکتب امام راحل را به عنوان اساسنامه انقلاب نامیدند.

امام جمعه سمنان؛ عقلانیت، معنویت و عدالت  را از ارکان اصلی مکتب امام خمینی(ره) برشمرد و افزود: اصل عقلانیت در مکتب فکری ایشان با مردم سالاری و تکیه بر مردم، ایستادگی راسخ برابر دشمن و خوداتکایی و تدوین قانون اساسی محقق شد.

وی با بیان اینکه اصل معنویت نیز با اخلاص و کار برای خدا و تکلیف الهی دانستن هدف و اخلاقمداری جلوه گر شد، افزود: اصل عدالت در مکتب فکری امام راحل نیز با اصرار بر رسیدگی به محرومان و ضعیفان و پابرهنگان در کنار توصیه اکید به مسئولان که دنبال اشرافیت نباشند و مردمی بمانند، متبلور است.

مطیعی با بیان اینکه امام خمینی(ره) شخصیتی آنچنان بزرگ داشتند که در میان بزرگان و رهبران تاریخ به جز اولیای الهی به دشواری می توان کسی را تا این حد بزرگوار پیدا کردند، گفت: امام راحل از نگاه رهبر معظم انقلاب کسی بودند که ابهت و صلابت رهبری را با مهربانی و عطوفت همراه کردند.

امام جمعه سمنان با اشاره به مبارزات امام خمینی (ره) در طول تاریخ برای پیروزی انقلاب، تصریح کرد: که قیام از اردیبهشت ١٣٢٣ علیه رژیم ستمشاهی آغاز شد که در کتابخانه وزیری یزد دستنوشته‌ای از آن موجود است.

وی با بیان اینکه با دشمن بر این فکر بود که با رحلت امام انقلاب از هم فرو می پاشد، اظهار کرد: اما با درایت مجلس خبرگان رهبری شخصی که از ١٣٣۶ در نخستین دیدار مجذوب امام شد و در مبارزات انقلاب حضور داشت یعنی مقام معظم رهبری را که تنها فردی بودند که می شد به امامت انتخاب کرد، برگزیدند.

مطیعی همچنین تصریح کرد: در آن زمان رسانه آمریکایی آسوشیتدپرس اعلام کرد “خمینی بعد از او دوباره طلوع کرده است” و در ٣٣ سال رهبری مقام معظم رهبری با وجود همه فتنه های دشمن امام جامعه مسلمین با درایت و حکمت خود کشتی انقلاب را نجات دادند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به سفر و دیدار سفر امام علی رحمان رییس جمهور تاجیکستان با رهبر معظم انقلاب گفت: این دیدارها برای امور اقتصادی و ارتباطات گشایش خواهد بود چراکه در امور فرهنگی دو کشور اشتراکاتی دارند.

وی با اشاره به فیلم سخیف «عنکبوت مقدس» که در شهر کن فرانسه در قالب جشنواره فیلم به نمایش درآمد، اظهار کرد: از گذشته راهبرد غربی ها این بود که هر کس یک سیاه نمایی علیه ایران داشته ولو در نازل ترین مرتبه هنری، برای ایران هراسی و اسلام هراسی و توهین به مقدسات از سوی آنان برجسته می شد.

امام جمعه سمنان از هنرمندان همراهِ انقلاب خواست تا با ساختن آثار هنری فاخر با اقدامات ضدفرهنگی مقابله کنند.

انتهای پیام/

نوشته مکتب امام خمینی(ره) یک منظومه فکری بود/ هنرمندان انقلابی با ساخت آثار فاخر با اقدامات ضدفرهنگی مقابله کنند اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: