به گزارش مرآت، محمد ناصر رهبر مدیر پیشگیری بیماری های واگیر علوم پزشکی سمنان ضمن تشریح بیماری آبله میمونی و راهکار مقابله با آن تاکید کرد: رسانه‌ها در زمینه نحوه شیوع ویروس آبله میمونی آگاهی بخشی لازم را داشته باشند. وی با بیان اینکه میمون ناقل ویروس این نوع آبله است، افزود: مهمترین راه انتقال
نوشته راهکارهای مقابله با آبله میمونی/ ماسک و فاصله گذاری بهترین اقدام اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، محمد ناصر رهبر مدیر پیشگیری بیماری های واگیر علوم پزشکی سمنان ضمن تشریح بیماری آبله میمونی و راهکار مقابله با آن تاکید کرد: رسانه‌ها در زمینه نحوه شیوع ویروس آبله میمونی آگاهی بخشی لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه میمون ناقل ویروس این نوع آبله است، افزود: مهمترین راه انتقال این ویروس در واقع مانند بیماری‌های مشابه، از طریق پوست زخمی یا ریختن ترشحات بدن میمون ناقل بر روی مخاط چشم و دهان و بینی است.

رهبر با بیان اینکه در این بیماری تب و سردرد، دردهای عضلانی و خستگی، تورم غدد لنفاوی، کمردرد، ضعف و بی حالی و نشانه‌های پوستی شامل دانه‌های ریز و تاول دیده می‌شود، گفت: بیشتر این علائم در کف دست‌ها و پاها نمایان می‌شود.

وی با بیان اینکه دوره نهفتگی این بیماری معمولاً بین یک الی دو هفته است اما بعضاً دیده شده تا سه هفته نیز ادامه داشته باشد، گفت: مردم حتماً رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، ضدعفونی کردن دست‌ها و شستشوی مکرر دست‌ها و صورت در مقابله با این بیماری را جدی بگیرند.

انتهای پیام/

نوشته راهکارهای مقابله با آبله میمونی/ ماسک و فاصله گذاری بهترین اقدام اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.