به گزارش مرآت، رضا بینقی رییس پلیس آگاهی استان سمنان گفت: جعل در زمینه های مختلف مانند جعل در زمینه اوراق بهادار، مدارک شناسایی و اسناد مالکیت در سال ۱۴۰۰ نسبت به ۹۹ در استان سمنان افزایش ۱۶ درصدی داشت.

وی افزود: کلاهبرداری با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی به شهروندان در استان سمنان هفت درصد کاهش یافت و ۷۶ درصد پرونده کلاهبرداری استان در سال گذشته کشف شد.

رییس پلیس آگاهی استان سمنان اظهار داشت: جرائم کلاهبرداری در استان در زمینه‌های مختلف مانند عملیات بانکی کارت به کارت است.

بینقی تصریح کرد: شهروندان با رعایت نکات امنیتی و پرهیز از قراردادن اطلاعات کارت بانکی خود در اختیار دیگران و هوشیار بودن در برخورد با تماس‌های تلفنی با نیت سودجویی، از اموال خود در برابر کلاهبرداران محافظت کنند.

وی اضافه کرد: کلاهبرداران در تماس با افراد به بهانه‌های مختلف مانند برنده شدن جایزه سفر به عتبات عالیات از طرف برنامه های رادیویی و شبکه‌های تلویزیونی، آنها را به پای دستگاه خودپرداز می‌کشانند و با ترفندهای خاص اقدام به برداشت وجه از حساب کاربران می‌کنند.

رییس پلیس آگاهی استان سمنان تاکید کرد: شهروندان توجه داشته باشند برای دریافت جایزه نیاز به حساب بانکی نیست و افرادی که درخواست دریافت شماره حساب بانکی دارند و یا از افراد بخواهند پای دستگاه خودپرداز بانک بروند، بدون شک کلاهبردار هستند و شهروندان باید مراقب این افراد سودجو باشند.

وی ضمن قدردانی از اصحاب رسانه و دیگر بخش‌های کمک کننده در امر اطلاع‌رسانی و آموزش به شهروندان در زمینه پیشگیری از سرقت، تصریح کرد: برای تامین امنیت جامعه به ویژه در بخش سرقت پلیس با تمام توان پای کار است، اما ضرورت دارد بخش‌های دیگر نیز با عمل به  وظایف خود  مانند ارتقای آگاهی جامعه همراه پلیس باشند.

رییس پلیس آگاهی استان سمنان یادآور شد: شهروندان در هر ساعت از شبانه‌روز متوجه کلاهبرداری از حساب  بانکی شدند با مراجعه به پلیس آگاهی می‌توانند نسبت به انسداد حساب خود اقدام کنند.

انتهای پیام/

نوشته پلیس استان سمنان ۸۷ درصد پرونده‌های جعل را به سرانجام رساند اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: