به‌گزارش مرآت، امیر کرم‌زاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: افزایش تعداد واحدهای بوم‌گردی، نقش مؤثری در رشد و رونق گردشگری استان خواهد داشت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان میزان سهم بخش میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در رشد اقتصادی استان را ۶.۷۴ درصد اعلام کرد و گفت: سر جمع رشد اقتصادی در حوزه میراث‌فرهنگی ۱.۵۴ درصد، در بخش صنایع‌دستی ۳۴ صدم درصد و در بخش گردشگری ۴.۸۷ درصد پیش بینی شده است.

کرم‌زاده اعتبارات مورد انتظار برای تحقق رشد اقتصادی پیش بینی شده را ۲ هزار و ۴۳۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با توجه به اعتبار سفر رئیس جمهور، مبلغ مورد نیاز یکهزار و ۲۳۵ میلیارد ریال است

وی توجه به بازاریابی گردشگری، ترویج آموزش به ویژه در جوامع روستایی، برگزاری جشنواره‌ها و رویدادها، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری، مرمت و سامان‌دهی آثار تاریخی، ترویج صنایع‌دستی و ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی را از برنامه‌های این اداره‌کل اعلام کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با اشاره به اینکه ضریب اشغال هتل‌ها در نقاط مختلف استان ۸۰ تا ۱۰۰ درصد است، گفت: این امر نشان دهنده، وجود ظرفیت ایجاد تأسیسات جدید گردشگری در استان است.

کرم‌زاده بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی تأکید کرد و افزود: درصدد واگذاری پروژه مجتمع سرخه به بخش خصوصی هستیم و باید از قابلیت بخش خصوصی برای بازگرداندن کاروانسرای شاه‌عباسی مرکز شهر سمنان به مردم استفاده شود.

انتهای پیام/

نوشته مجموعه‌های بومگردی استان سمنان امسال به ۱۲۰ واحد افزایش می‌یابد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: