به گزارش مرآت؛ حسن حاجی ابراهیمی روز یکشنبه  به رسانه‌ها اعلام کرد: خرید تضمینی گندم از کشاورزان شهرستان های گرمسار و آرادان با همکاری شبکه تعاون روستایی استان سمنان به مباشرت از اداره کل غله و بازرگانی استان آغاز شد.

رئیس اداره بازرگانی تعاون روستایی استان سمنان بیان کرد: پنج  مرکز خرید گندم از کشاورزان و تولیدکنندگان در شهرستان‌ های گرمسار و آرادان فعال است.

وی بیان کرد که آغاز برداشت گندم و خرید تضمینی  معمولا از غرب استان سمنان آغاز و به مرور برداشت می شود و خرید تضمینی گندم به سمت شرق استان می‌رسد و اکنون حدود ۲۰۰ تن گندم از کشاورزان شهرستان های گرمسار و آرادان خریداری شده است.

وی یادآور شد: مراکز خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان در دیگر  شهرستان‌های استان  سمنان با آغاز زمان برداشت فعال خواهد شد.

حاجی ابراهیمی با بیان اینکه  قیمت خرید تضمینی گندم هر ساله به وسیله دولت تصویب و اعلام می‎‌شود، تصریح کرد: امسال قیمت خرید تضمینی گندم به ازای هر یک کیلوگرم ۱۱۵ هزار ریال  اعلام شده است.

رئیس اداره بازرگانی تعاون روستایی استان سمنان خاطرنشان کرد: خرید گندم تا پایان برداشت این محصول در استان که معمولا تا اوایل شهریور ماه به طول می انجامد، ادامه خواهد داشت.

به گزارش مرآت سال گذشته ۴۲ هزار و ۷۵۳ تن گندم از کشاورزان نقاط مختلف استان سمنان خرید تضمینی شد.

انتهای پیام/

نوشته خرید تضمینی گندم در استان سمنان آغاز شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: