به گزارش مرآت، سعید کسائیان درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا و همچنین واکسیناسیون مرتبط با پیشگیری این بیماری در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان، تاکید کرد: کاهش موارد بستری و مراجعه کرونایی در مجموعه دانشگاه خوشبختانه صورت محقق شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در هفته اخیر مورد فوتی کرونایی در سمنان نداشتیم، ابراز کرد: وضعیت کرونا خوشبختانه کنترل شده است اما این به معنای کاهش رعایت پروتکل‌ها مانند ماسک و تجمعات و … نیست چرا که مدرکی دال بر اینکه بیماری کرونا به صورت کامل از بین رفته، وجود ندارد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه متأسفانه روند واکسیناسیون بسیار کاهش پیدا کرده است، بیان کرد: ۵۰ درصد مردم سمنان دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند این در حالی است که اصلاً نمی‌توان گفت، بیماری کرونا از بین رفته یا دیگر باز نمی‌گردد.

کسائیان بیان کرد: آنتی بادی حاصل از تزریق دو دز واکسن کرونا کاهش می‌یابد و برای بهبود سطح ایمنی بدن مقابل کرونا تزریق دز سوم واکسن الزامی است.

وی با بیان اینکه برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا، سرخک و آبله میمون، رعایت فاصله گذاری و زدن ماسک مد نظر افراد باشد، گفت: روند تزریق واکسن کاهش یافته و هنوز ۵۰ درصد از جمعیت تحت پوشش این دانشگاه واکسن نزده‌اند

انتهای پیام/

نوشته ۵۰ درصد مردم سمنان دز سوم واکسن کرونا را دریافت کردند اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: