به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام سید محسن حسینی‌دیباجی صبح امروز در مراسم اجلاسیه سراسری شهدای روحانی که به‌صورت هم‌زمان با سراسر کشور در شهر مقدس قم و به‌صورت ارتباط زنده تصویری برگزار شد با اشاره به نقش برجسته علما و روحانیون در برهه‌های مختلف تاریخ اسلام اظهار داشت: روحانیت در طول تاریخ نقش مرجع و هدایت‌کننده‌ای داشته
نوشته دشمن به‌دنبال بی‌تفاوت‌سازی نسل جوان است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام سید محسن حسینی‌دیباجی صبح امروز در مراسم اجلاسیه سراسری شهدای روحانی که به‌صورت هم‌زمان با سراسر کشور در شهر مقدس قم و به‌صورت ارتباط زنده تصویری برگزار شد با اشاره به نقش برجسته علما و روحانیون در برهه‌های مختلف تاریخ اسلام اظهار داشت: روحانیت در طول تاریخ نقش مرجع و هدایت‌کننده‌ای داشته است که همین نقش در پیشبرد و پیروزی انقلاب اسلامی بسیار مهم و مؤثر بود. تبیین اندیشه حکومت اسلامی که تئوریسین آن امام خمینی (ره) بود از مهم‌ترین اهداف روحانیت است.

حسینی‌دیباجی تصریح کرد: مردمی بودن و پیشگامی در مبارزات سیاسی از دیگر نقش‌های روحانیت است که در دوران ستم‌شاهی بروز و ظهور پیدا کرد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه استان سمنان با اشاره به سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس گفت: از دیگر ویژگی‌های روحانیت حضوری فعال در دوران دفاع مقدس در مسئولیت‌های مختلف و در کنار دیگر اقشار مردم بود و روحانی شهید محمدحسن شریف قنوتی به‌عنوان نخستین روحانی شهید دفاع مقدس از جمله کسانی است که نقش مهمی را در مقاومت خونین‌شهر بر عهده داشت و تقدیم بیش از چهار هزار شهید روحانی از افتخارات جامعه روحانیت در انقلاب اسلامی است و استان سمنان نیز با ۱۱۳ شهید روحانی برگزار زرینی را در کتاب افتخارات این استان به ثبت رسانده است.

وی افزود: روحانیت بعد از دوران دفاع مقدس نیز در عرصه‌های مختلف اجتماعی و خدمت‌رسانی به مردم در حوادثی مانند سیل و زلزله و در سال‌های اخیر اقدامات جهادی در مقابله با بیماری کرونا، خدمتی دلسوزانه و بی‌منت داشته‌اند.

 حسینی دیباجی در پایان با تأکید بر اهمیت جهاد تبیین در شرایط کنونی گفت: دشمن به دنبال آرمان زدایی، استقلال زدایی، بی‌تفاوت سازی نسل جوان و در نهایت سلطه فرهنگی غرب است که باید با معرفی الگوها و شاخص‌های انقلاب در جهاد تبیین یاری‌گر انقلاب باشیم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه استان سمنان گفت: از افتخارات روحانیت شیعه از زمان غیبت تاکنون حضور فعال، امیدآفرین و نقشی مؤثر در جامعه است.

انتهای پیام/

نوشته دشمن به‌دنبال بی‌تفاوت‌سازی نسل جوان است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.