به گزارش مرآت، حجت‌الاسلام سید محسن حسینی‌دیباجی صبح امروز در مراسم اجلاسیه سراسری شهدای روحانی که به‌صورت هم‌زمان با سراسر کشور در شهر مقدس قم و به‌صورت ارتباط زنده تصویری برگزار شد با اشاره به نقش برجسته علما و روحانیون در برهه‌های مختلف تاریخ اسلام اظهار داشت: روحانیت در طول تاریخ نقش مرجع و هدایت‌کننده‌ای داشته است که همین نقش در پیشبرد و پیروزی انقلاب اسلامی بسیار مهم و مؤثر بود. تبیین اندیشه حکومت اسلامی که تئوریسین آن امام خمینی (ره) بود از مهم‌ترین اهداف روحانیت است.

حسینی‌دیباجی تصریح کرد: مردمی بودن و پیشگامی در مبارزات سیاسی از دیگر نقش‌های روحانیت است که در دوران ستم‌شاهی بروز و ظهور پیدا کرد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه استان سمنان با اشاره به سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس گفت: از دیگر ویژگی‌های روحانیت حضوری فعال در دوران دفاع مقدس در مسئولیت‌های مختلف و در کنار دیگر اقشار مردم بود و روحانی شهید محمدحسن شریف قنوتی به‌عنوان نخستین روحانی شهید دفاع مقدس از جمله کسانی است که نقش مهمی را در مقاومت خونین‌شهر بر عهده داشت و تقدیم بیش از چهار هزار شهید روحانی از افتخارات جامعه روحانیت در انقلاب اسلامی است و استان سمنان نیز با ۱۱۳ شهید روحانی برگزار زرینی را در کتاب افتخارات این استان به ثبت رسانده است.

وی افزود: روحانیت بعد از دوران دفاع مقدس نیز در عرصه‌های مختلف اجتماعی و خدمت‌رسانی به مردم در حوادثی مانند سیل و زلزله و در سال‌های اخیر اقدامات جهادی در مقابله با بیماری کرونا، خدمتی دلسوزانه و بی‌منت داشته‌اند.

 حسینی دیباجی در پایان با تأکید بر اهمیت جهاد تبیین در شرایط کنونی گفت: دشمن به دنبال آرمان زدایی، استقلال زدایی، بی‌تفاوت سازی نسل جوان و در نهایت سلطه فرهنگی غرب است که باید با معرفی الگوها و شاخص‌های انقلاب در جهاد تبیین یاری‌گر انقلاب باشیم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه استان سمنان گفت: از افتخارات روحانیت شیعه از زمان غیبت تاکنون حضور فعال، امیدآفرین و نقشی مؤثر در جامعه است.

انتهای پیام/

نوشته دشمن به‌دنبال بی‌تفاوت‌سازی نسل جوان است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: