به گزارش مرآت، کامران قدس، رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در خصوص تجهیز بیمارستان‌های این استان گفت: در سال ۱۴۰۰ ما افتتاح بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدیشهر را داشتیم که بسیاری از تجهیزات این بیمارستان توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خریداری و تامین شده است.

وی با بیان اینکه تجهیز بیمارستان کوثر اصلی‌ترین بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی سمنان محسوب می‌شود، افزود: پروژه فعلی که در حال ساخت و بهره برداری است افزودن بخش سوختگی و بخش سرطان است که در بخش سرطان حدود ۸۵ درصد آن تکمیل شده بنابراین نیازی به مراجعه بیماران مبتلا به سرطان به تهران و سایر استان‌ها نیست.

قدس خاطرنشان کرد: تجهیزات بخش ۴۲ تخت‌خوابی سوختگی بیمارستان کوثر( فاز۲) توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تامین شده است که ما در دانشگاه علوم پزشکی سمنان توانستیم از این تجهیزات در دوران کرونا برای خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کووید نیز بهرمند شویم.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه سی تی آنژیوگرافی توسط هیات امنای صرفه جویی ارزی تامین و برای اولین بار در منطقه ما فعال شد همچنین افتتاح بخش اندوسکوپی جدید که مجهز به تجهیزات به روز هستند و راه‌اندازی  و تامین تجهیزات مربوطه همانند آندوسکوپی و کلونوسکوپی، برونکوسکوپی و … می‌تواند خدمات ارزنده‌ای را به بیماران نیازمند خدمات ارائه کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سمنان افزود: تجهیزاتی که توسط  هیات امنای صرفه جویی ارزی تامین می‌شود با توجه به اینکه این دستگا‌هها پس از چندین سال مستهلک شده نیازمند قطعات جانبی و یدکی بوده که معمولاً گران است، لذا ضروریست تا در این زمینه نظارت مراجع ذی صلاح بیشتر شود.

قدس در پایان گفت: از هیات امنای صرفه جویی ارزی و همه افرادی که به نحوی در این نهاد مشغول خدمت رسانی هستند سپاسگزاریم چرا که نقطه امیدی برای تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی محسوب می‌شود و علیرغم تحریم‌ها توانستند تامین تجهیزات کنند.

انتهای پیام/

نوشته راه‌اندازی بخش‌های جدید سی‌تی آنژیوگرافی و اندوسکوپی در سمنان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: