به گزارش مرآت، غلامعلی محمدی امروز جمعه ۳۰ اردیبهشت‌ از ندامتگاه زنان استان تهران واقع در شهر ری بازدید و بخش‌های مختلف را با حضور در جمع مددجویان مورد ارزیابی و سرکشی قرار داد.

در بازدید رئیس سازمان زندان‌ها از این مرکز که برای دومین‌بار در چندماه اخیر انجام شد، اقدامات تحولی در امور زندان‌ها در سال ۱۴۰۱ از جمله توسعه اشتغال حداکثری مددجویان و تجهیز امکانات رفاهی آنان به سنجش گذاشته شد.

در این راستا، محمدی در جمع مددجویان بندهای مختلف از جمله محل اسکان مادران و مددجویان دارای فرزند خردسال این ندامتگاه که به شکل ویژه با امکانات مناسب نگهداری می‌شوند، حضور یافت و به گفت و گوی رودرو با همه آنان نشست و بر پیگیری برخی مشکلات آنها و رسیدگی هرچه بهتر دستور داد.

محمدی در راستای پیگیری و نظارت هرچه بهتر بر هدف‌گذاری جدی سازمان زندان‌ها بر استقرار امکانات مهارت‌آموزی و رسیدن به اشتغال حداکثری مددجویان، از بخش‌های متنوع کارگاهی ندامتگان زنان بازدید کرد.

وی در این سرکشی، نحوه اشتغال و میزان دستمزد آنان را مورد سوال قرار داد و در عین حال با انتقاد از برخی کم‌کاری‌ها تأکید کرد: اشتغال حداکثری جز اقدامات تحولی در دوره مدیریت علمی زندان‌ها است اما با وجود همه تلاش‌ها همچنان توقع ما در بخش اشتغال کارگاهی ندامتگاه زنان برآورده نشده است.

رئیس سازمان زندان‌ها افزود: البته در ندامتگاه زنان شاهد اقدامات مثبت در حوزه زندانبانی، پیگیری پرونده‌های مددجویان از نظر قضایی و نیز امکانات رفاهی هستیم به نحوی که نزدیک به ۳۰ درصد از جمعیت کیفری این ندامتگاه، در ماه‌های اخیر با استفاده از ارفاق‌های قانونی از زندان خارج شده‌اند. این برآورد نشان از عملکرد خوب مسئولان زندان در حوزه دادرسی قضایی دارد.

محمدی ادامه داد: با این حال انتظار فعالیت جدی‌تر در حوزه اشتغال و توسعه آن و تحول‌آفرینی‌های برنامه‌ریزی شده در سال جاری است و توقع می رود در زندان‌ها به‌ویژه در اشتغال  به آمار دلخواه برسیم زیرا توسعه اشتغال و حرفه‌آموزی در رویه اداره علمی زندان‌ها یکی از اولویت‌های ویژه است.

وی با اشاره به نگاه خاص و جدی خیرین به ۲ ندامتگاه زنان و کانون اصلاح و تربیت تصریح کرد: در این حوزه با توجه به ابراز تمایل و اشتیاق خیران باید از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

رسیدگی جدی مددکاران به چگونگی پرونده قضایی آنان به‌ویژه سرکشی از خانواده و فرزندان آنان که در بیرون از زندان به سر می‌برند، مورد تأکید رئیس سازمان زندان‌ها قرار گرفت.

محمدی در این رابطه و پس از گفت و گو با برخی مددجویان درگیر مشکلات قضایی و مشاوره به آنان گفت: نظر ما همواره بر رأفت اسلامی و قضایی است اما باید نظر شکات پرونده را هم جلب کرد. هرچند باز هم مددکاران وظیفه دارند که به وضعیت خانواده زندانیان نیز در بیرون از زندان به جد رسیدگی کنند.

در سرکشی و بازدید رئیس سازمان زندان‌ها از ندامتگاه زنان استان تهران، بخش‌های مختلف این زندان ازجمله فضای اسکان و خوابگاهی، قرنطینه مددجویان، کارگاه‌های اشتغال، واحد بهداشت و درمان، سالن‌های آمفی‌تئاتر و دارالقرآن، تعبیه امکانات جدید بویژه دستگاه‌های آب‌شیرین‌کن همچنین آشپزخانه و کیفیت غذایی آن مورد سرکشی و بازرسی قرار گرفت.

براساس این گزارش، یکی از مشکلات سالیان اخیر ندامتگاه زنان استان تهران، تامین آب آشامیدنی این مرکز بود که وعده حل این معضل در اولین بازدید دکتر غلامعلی محمدی به عنوان رئیس سازمان زندان‌ها  داده شد که بلافاصله تجهیزات آن نیز فراهم و دستگاه‌های آب‌شیرین این ندامتگاه مورد بهره‌برداری و استفاده مددجویان قرار گرفت.

در بازدید رئیس سازمان زندان‌ها از ندامتگاه زنان استان تهران، جمعی از مدیران سازمان زندان‌ها از جمله فرید ضرغامی معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس، سیدعبدالله مرتضوی معاون سلامت، اصلاح و تربیت و علی رستمی مدیرکل دفتر حوزه ریاست و روابط عمومی این نهاد به همراه سید حشمت‌الله حیات‌الغیب مدیرکل زندان‌های استان تهران و حجت‌الاسلام والمسلمین علی فیروزجایی معاون دادستان تهران در امور زندان‌ها نیز حضور داشتند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام

نوشته رئیس سازمان زندان‌ها:مددجو نباید بیکار باشد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: