شعیب رضایی شهردار شهمیرزاد در گفتگو با خبرنگار مرآت، با اشاره به اینکه  شهمیرزاد یکی از ۲ شهر نمونه گردشگری استان سمنان و همچنین یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری کشور است، گفت: به علت چیرگی و تسلط فضای سبز و باغات بر ساختمان های این شهر به عنوان باغ شهر شهمیرزاد شناخته می شود.

شهردار شهمیرزاد با اشاره به اینکه باغات و فضای سبز بیش از ۵۰ درصد از محیط شهمیرزاد را تشکیل می دهند، اظهار کرد: باید از لحاظ اصول شهر سازی و ضوابط ساخت و ساز نیز کنترلی جدی بر میزان و نحوه ساخت و ساز ها در شهمیرزاد وجود داشته باشد.

وی در ادامه بیان کرد: از آبان ماه سال گذشته تا کنون تعداد قابل توجهی از تخلف های ساخت و ساز مرتبط با دوره های گذشته شناسایی و به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارسال شده است و همچنین با هماهنگی های صورت گرفته با حوزه ریاست دادگستری شهرستان مهدیشهر و افزایش تعداد نیروهای پلیس ساختمان در شهرداری شهمیرزاد، در جهت کاهش تخلفات در زمینه ساخت و ساز تلاش کرده ایم.

رضایی با بیان اینکه در ۶ ماه گذشته ۷ فقره ساخت و ساز جدید همراه با تخلف در شهمیرزاد روی داده است، تصریح کرد:  در مواجهه به این تخلفات طبق ضوابط و مقررات برخورد قانونی صورت گرفته و از استمرار تخلف جلوگیری شده است.

شهردار شهمیرزاد ضمن اشاره به موقعیت خاص جغرافیایی و خوش آب و هوا بودن شهر شهمیرزاد خاطر نشان کرد: این ویژگی ها باعث ایجاد در برخی مالکان و سازندگان به تخلف در ساخت و ساز می شود و آسیبی که بر بافت سنتی شهر و بر  باغات شهر در طی این تخلف ها صورت می گیرد نیز اجتناب ناپذیر است.

وی با بیان اینکه خط قرمز شهرداری در این دوره ساخت و سازهای غیر مجاز خواهد بود، عنوان کرد: از زمان حضور بنده به عنوان شهردار طبق قولی که به مردم شهمیرزاد داده ام به طور جدی با ساخت و سازهای غیر مجاز صورت گرفته چه در دوره های گذشته و چه در زمان حال برخورد خواهم کرد.

رضایی ضمن تشریح زیر ساخت ها و امکانات مورد نیاز یک شهر گردشگری، بیان کرد: شهمیرزاد به عنوان یک شهر نمونه گردشگری در زمینه ایجاد زیر ساخت های لازم برای شهر نمونه گردشگری در استان مظلوم واقع شده است.

شهردار شهمیرزاد با اشاره به مطالبات مردم در حوزه تأمین زیرساخت های لازم گردشگری، گفت: مبنای اقدامات شهرداری شهمیرزاد در سال جاری، توسعه عمرانی شهر است و در این راستا تکالیفی در حوزه عمرانی توسط معاونت عمرانی در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه اکنون ۵ پروژه عمرانی فعال پیش نیاز شهر در دست ساخت است، عنوان کرد: در حوزه زیر ساخت های شهری، احداث استخر، مجموعه ورزشی، احداث زمین چمن مصنوعی و زمین والیبال ساحلی در دستور کار جهت ساخت قرار دارد.

رضایی در پایان ابراز کرد: در زمینه احیای فضای سبز در ۶ ماه اخیر ۸۰۰ اصله درخت از انواع مختلف درختان مثمر در شهمیرزاد کاشته شده  و قصد داریم این تعداد تا پایان سال جاری به ۳ هزار اصله درخت برسد.

 

انتهای پیام/ ز

نوشته افزایش تعداد پلیس های ساختمان شهرداری در جهت کاهش تخلفات ساخت وساز/توسعه عمرانی شهر مبنای فعالیت شهرداری شهمیرزاد در سال جاری است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: