به گزارش خبرنگار مرآت؛ محمد حسن سلامی مدیر کل حفظ آثار استان سمنان در نشست خبری گرامیداشت یوم الله سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر گفت:  گرامیداشت حماسه فتح خرمشهر به مثابه زنده نگه داشتن ارزش های انقلابی ملت غیور ایران اسلامی است که توانسته از این مرز و بوم جانانه دفاع کند. مدیر کل حفظ
نوشته اجرای ۳ هزار عنوان برنامه به مناسبت یوم الله سوم خرداد/ صبحگاه مشترک نیروهای مسلح سمنان با حضور امیر پوردستان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش خبرنگار مرآت؛ محمد حسن سلامی مدیر کل حفظ آثار استان سمنان در نشست خبری گرامیداشت یوم الله سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر گفت:  گرامیداشت حماسه فتح خرمشهر به مثابه زنده نگه داشتن ارزش های انقلابی ملت غیور ایران اسلامی است که توانسته از این مرز و بوم جانانه دفاع کند.

مدیر کل حفظ آثار استان سمنان در ادامه فتح خرمشهر را نقطه عطف تاریخ دفاع مقدس ایران اسلامی دانست و افزود: اشغال خرمشهر برگ برنده ای در دست دشمنان انقلاب بود و به ظن خود از حمله نظامی به کشور ما احساس غرور می کردند و ایستادگی جوانان ما موجب شد غرور آنها شکسته شده و از حالت تهاجمی به تدافعی برسند.

وی با اشاره به دو مناسبت روز آزادسازی خرمشهر و روز دزفول از برپایی بیش از ۳ هزار فعالیت و برنامه به همین مناسبت در استان سمنان خبر داد و گفت: ۱۰۰۰ عنوان برنامه در مساجد و پایگاه های بسیج، ۱۰۰۰عنوان برنامه در مدارس و دانشگاه‌ها و یک‌هزار عنوان برنامه نیز در دستگاه های اجرایی، نیروهای نظامی و انتظامی، صنوف و شهرداری‌ها و …برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه  برنامه های بزرگداشت حماسه خرمشهر تا سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) ادامه خواهد یافت، اذعان کرد: محوری ترین برنامه سوم خرداد برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به میزبانی لشگر ۵۸ ذوالفقار با حضور امیر پوردستان است و در این مراسم از خانواده های شهدا و پشکسوتان تقدیر بعمل خواهد آمد.

وی از دیگر برنامه های مهم این ایام را رونمایی از اولین گالری دفاع مقدس دانست و بیان کرد: برای موزه آرایی چهار گالری دیگر تا پایان سال ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی شده است و امید داریم با تخصیص اعتبارات کارهای عمرانی پارک موزه تا پایان امسال به انتها برسد.

سرهنگ سلامی از برپایی تجمعاتی با حضور جوانان در بوستان های سراسر استان خبر داد و گفت: نشست هایی با حضور دانشجویان و دانش آموزان نیز در دانشگاه ها و مدارس سراسر استان برگزار خواهد شد.

وی از برپایی محافل خاطره گویی رزمندگان دفاع مقدس در استان خبر داد و افزود: این برنامه ها از اول خرداد شروع و تا سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) ادامه دارد.

بنا به گفته سلامی همزمان با سوم خرداد پیکر ۴ شهید گمنام دفاع مقدس تا سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) میهمان استان خواهند بود  و پس از آن به معراج الشهدای تهرانم منتقل می شوند.

سلامی با اشاره به فعالیت کارگروه عشایر و روستاییان در ستاد بزرگداشت آزادسازی دفاع مقدس تصریح کرد: امسال با توجه به راه اندازی این کارگروه جدید، برنامه های متعددی نیز در سطح روستاهای استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نوشته اجرای ۳ هزار عنوان برنامه به مناسبت یوم الله سوم خرداد/ صبحگاه مشترک نیروهای مسلح سمنان با حضور امیر پوردستان اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.