به گزارش مرآت، علی‌رضا زاکانی شهردار تهران در آیین رونمایی از بیست دستگاه اتوبوس مناسب سازی شده برای معلولان و جانبازان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این نوع سرویس دهی به معلولان از سابق وجود داشته و ۱۰ سال است که این خدمت در شهرداری ارائه می شود. وی با بیان اینکه  ۶۳ ون، ۲۰ اتوبوس،
نوشته ۲۰ دستگاه ون مناسب‌سازی‌شده ویژه معلولان رونمایی شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، علی‌رضا زاکانی شهردار تهران در آیین رونمایی از بیست دستگاه اتوبوس مناسب سازی شده برای معلولان و جانبازان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این نوع سرویس دهی به معلولان از سابق وجود داشته و ۱۰ سال است که این خدمت در شهرداری ارائه می شود.

وی با بیان اینکه  ۶۳ ون، ۲۰ اتوبوس، ۹ مینی بوس به این قشر از جامعه خدمات ارایه می کند، گفت: به دنبال این هستیم که بیست دستگاه جدید نیز به این تعداد اضافه کنیم و نوع کیفیت خدمات ارتقاء یابد.

شهردار تهران درباره آخرین اقدامات برای مناسب سازی معابر ویژه جانبازان و معلولان، عنوان کرد: ستاد مناسب سازی از ۱۵ هزار کیلومتر که باید مناسب سازی می شد تنها سه هزار کیلومتر را انجام داده و ۱۲ هزار کیلومتر آن باقی مانده است.

وی با اشاره به اجرای طرحی برای مناسب سازی تاکید کرد که یکی از مشاوران ما خاص مناسب سازی است که برنامه ریزی ها در این حوزه را دنبال می کند.

وی افزود: به دلیل نیازی که جانبازان و معلولان داشتند، تلاشمان این است که امسال بتوانیم با دقت و هوشمندانه و با توجه به محل زندگی جانبازان و معلولان این طرح را در مرحله اول انجام دهیم.

زاکانی ادامه‌داد: بر اساس این طرح، امسال ۶۰۰ کیلومتر مناسب سازی می شود که این میزان، کف کار ما است.

وی درباره راه‌اندازی قرارگاه جمعیت در شهرداری تهران نیز اظهار داشت: این موضوع را به طور ویژه دنبال می‌کنیم.

وی گفت: به دنبال این هستیم که تهران بر مدار خانواده و محیط خانواده، برای رشد و تعالی افراد و کمک به جامعه، میدان داری کند.

شهردار تهران ادامه‌داد: با توجه به ظرفیتی که در کشور وجود دارد، کاهش جمعیت خطرات جدی را برای آینده کشور و جامعه فراهم می کند و نسل جوان را به سمت میانسالی و کهنسالی پیش می برد.

زاکانی ادامه‌داد: با پیری جمعیت عملا جامعه از یک انسداد و فروافتادگی رنج خواهد برد، امروز ژاپن را می‌بینید که در چه وضعیتی به سر می برد.

وی افزود: برای جمعیت قرارگاهی را راه اندازی کردیم که پیرامون آن مشوق های لازم برای افزایش جمعیت و فرزند آوری در نظر گیریم و هم تسهیلات لازم را فراهم می کنیم.

وی گفت: تلاش در حوزه قرارگاه جمعیت را در ۲ بخش ارایه مشوق ها و ارایه تسهیلات و بخش فرهنگ‌سازی پیگیری می‌کنیم.

وی با اشاره به بخش فرهنگ‌سازی در حوزه جمعیت گفت:فرزند سرمایه یک خانواده است و کسی که به فرزند شایسته خود می نازد، با هیچ مالی قایل مقایسه نیست.

زاکانی با بیان اینکه کاری که مقدمه آن شروع شده، موضوع پارک های مادر و کودک است، گفت: در سه هزار و ۳۲۳ پارک محلی ای داریم،

وی افزود: علاوه بر ۹ بوستان فعال فرامنطقه ای که پنج بوستان دیگر نیز به آن اضافه می شود، تلاش داریم یک پارک محله ای را در هر محله تجهیز کنیم که خدمات ویژه ای به مادران و کودکان و بانوان ارایه کند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام

نوشته ۲۰ دستگاه ون مناسب‌سازی‌شده ویژه معلولان رونمایی شد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.