به گزارش مرآت، حسن سبزواری بیان کرد: ۲۱ زورخانه در استان فعال است که از این تعداد۹ زورخانه استاندارد در چهارسال گذشته در استان سمنان ساخته شد. وی افزود: ورزش پهلوانی و زورخانه ای در تمامی رده های سنی با مشارکت ۲ هزار ورزشکار سازمان یافته و ۶۰ مرشد در استان سمنان فعال است. رئیس
نوشته سمنان استان برتر ساخت زورخانه نسبت به جمعیت در کشور است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، حسن سبزواری بیان کرد: ۲۱ زورخانه در استان فعال است که از این تعداد۹ زورخانه استاندارد در چهارسال گذشته در استان سمنان ساخته شد.

وی افزود: ورزش پهلوانی و زورخانه ای در تمامی رده های سنی با مشارکت ۲ هزار ورزشکار سازمان یافته و ۶۰ مرشد در استان سمنان فعال است.

رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان‌سمنان ادامه داد: ورزشکاران استان سال گذشته در لیگ برتر زورخانه موفق به کسب مقام اول شدند و تاکنون ۱۴ مدال طلا و نقره توسط ورزشکاران رده های سنی متفاوت کسب شد.

سبزواری با اشاره به رویکرد جذب نونهالان و نوجوانان به ورزش پهلوانی اظهارداشت: میزبانی مسابقات در رده های سنی پایه، برگزاری کلاس های آموزشی مربیگری، مرشدی و داوری، برنامه های تعاملی با دانشگاه ها و سازمان های مختلف، از جمله اهداف سال جاری است.

وی اضافه کرد: برگزاری مسابقات استانی در رده های سنی نونهالان تا پیشکسوتان در راستای حضور در مسابقات ملی از دیگر برنامه های سال جاری است.

رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان‌سمنان  با اشاره به برگزاری مسابقات جهانی در تیرماه تصریح کرد: ۳۰ اردیبهشت ماه، مهیار چوپان زاده به عنوان نماینده استان در مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان به رقابت می پردازد.

۲۸ اردیبهشت روز فرهنگ پهلونی و ورزش زورخانه ای نامگذری شده است./

انتهای پیام/

نوشته سمنان استان برتر ساخت زورخانه نسبت به جمعیت در کشور است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.