به گزارش مرآت، حسن سبزواری بیان کرد: ۲۱ زورخانه در استان فعال است که از این تعداد۹ زورخانه استاندارد در چهارسال گذشته در استان سمنان ساخته شد.

وی افزود: ورزش پهلوانی و زورخانه ای در تمامی رده های سنی با مشارکت ۲ هزار ورزشکار سازمان یافته و ۶۰ مرشد در استان سمنان فعال است.

رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان‌سمنان ادامه داد: ورزشکاران استان سال گذشته در لیگ برتر زورخانه موفق به کسب مقام اول شدند و تاکنون ۱۴ مدال طلا و نقره توسط ورزشکاران رده های سنی متفاوت کسب شد.

سبزواری با اشاره به رویکرد جذب نونهالان و نوجوانان به ورزش پهلوانی اظهارداشت: میزبانی مسابقات در رده های سنی پایه، برگزاری کلاس های آموزشی مربیگری، مرشدی و داوری، برنامه های تعاملی با دانشگاه ها و سازمان های مختلف، از جمله اهداف سال جاری است.

وی اضافه کرد: برگزاری مسابقات استانی در رده های سنی نونهالان تا پیشکسوتان در راستای حضور در مسابقات ملی از دیگر برنامه های سال جاری است.

رئیس هیات ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای استان‌سمنان  با اشاره به برگزاری مسابقات جهانی در تیرماه تصریح کرد: ۳۰ اردیبهشت ماه، مهیار چوپان زاده به عنوان نماینده استان در مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان به رقابت می پردازد.

۲۸ اردیبهشت روز فرهنگ پهلونی و ورزش زورخانه ای نامگذری شده است./

انتهای پیام/

نوشته سمنان استان برتر ساخت زورخانه نسبت به جمعیت در کشور است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: