به‌ گزارش مرآت، حجت الاسلام عباس نصیری فرد روز سه‌شنبه در نشست خبری و رسانه‌ای همایش ملی نکوداشت آیت الله شاهچراغی که در محل فرمانداری دامغان برگزار شد، به ابعاد شخصیتی آیت الله اشاره کرد و گفت: اخلاق مداری، ایجاد وحدت در استان سمنان، ساده زیستی و سلامت مالی و اقتصادی در طول زندگی و تربیت فرزندان صالح، از ویژگی‌های خاص این عالم فرزانه است.

وی ادامه داد: آیت الله شاهچراغی عامل وحدت در استان است  و همواره با توجه به فراز و نشیب های سیاسی و فعالیت‌های مختلف گروه‌های سیاسی، با ارتباط خوب خود وحدت را همواره در استان حفظ کرد.

نصیری فرد اضافه کرد: پس از ۴۲ سال خدمت آیت الله شاهچراغی شاهد بودیم که مقام معظم رهبری از فعالیت‌های این عالم برجسته اظهار رضایت کردند و این تایید آیت الله خامنه‌ای نشان از شخصیت والای این عالم برجسته است.

وی به اهداف این همایش اشاره کرد و افزود: قدرشناسی از پنج دهه زحمات و خدمات شایسته آیت الله شاهچراغی و معرفی ابعاد شخصیتی این الگوی اخلاق مدار به مردم که مبتنی بر آموزه‌های دینی است.

دبیر همایش نکوداشت “آموزگار اخلاق” خاطرنشان کرد: از افتتاحیه تا اختتامیه این همایش، تولیدات رسانه‌ای دبیرخانه همایش شامل اینفوگرافی، عکس نوشته و خلاصه مقاله‌ها در سطح فضای مجازی منتشر می‌شود.

۹ کمیته اجرایی در این همایش ایفای نقش می‌کنند

فرماندار دامغان نیز در این نشست بیان کرد: ۹ کمیته به منظور اجرای هر چه بهتر همایش نکوداشت آیت الله شاهچراغی در دامغان تشکیل شده است و تلاش می‌کنیم تا نکوداشت را به بهترین شکل برگزار کنیم.

مهدی بندرآبادی ادامه داد: کمیته تشریفات، پشتیبانی و تدارکات، علما و روحانیون، رسانه و ارتباطات، تبلیغات فضای مجازی، نیروی انسانی، خواهران، امنیت و دانشگاهیان، در این همایش وظایف خود را انجام می‌دهند.

فرماندار دامغان تصریح کرد: این نکوداشت با حضور مقامات لشگری، کشوری، علمای استان سمنان حاضر در شهرهای تهران، قم، مشهد و سمنان، ائمه جمعه سراسر استان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

نوشته «آموزگار اخلاق» نکوداشت آیت‌الله شاهچراغی به عنوان الگو برای جامعه است اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: