قاسم ویژه رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ سمنان در گفتگو با مرآت با اشاره به فعالیت ۷ کشتارگاه در استان گفت: همه این کشتارگاه ها به خوبی درحال فعالیت و تولید گوشت مرغ هستند.

رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ سمنان با اشاره تولیدی روزانه گوشت مرغ و تخم مرغ، اظهار کرد: مصرف روزانه تخم مرغ در سمنان حدودا ۷ تُن و مصرف روزانه گوشت مرغ حدود ۱۵ تُن در روز است.

وی در ادامه افزود: با افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ در اثر حذف ارز ترجیحی میزان فروش این اقلام با کاهش مواجه شده است.

ویژه ضمن اشاره به کاهش قیمت مرغ و تخم در دو روز گذشته ابراز کرد: هم اکنون قیمت مرغ از کیلویی ۵۷ هزار تومان به کیلویی ۴۲ هزار تومان و همچنین قیمت تخم مرغ از نرخ مصوب کیلویی ۳۹ هزار و ۸۰۰ به حدود ۳۰ هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ سمنان تصریح کرد: به نظر می رسد روند نزولی قیمت گوشت مرغ و تخم مرغ ادامه دار بوده و در روزهای آتی شاهد کاهش بیشتر قیمت ها باشیم.

وی با اشاره به خودکفا بودن استان سمنان در تولید مرغ و تخم مرغ مصرفی گفت: سمنان یک قطب تولید مرغ و تخم مرغ محسوب شده و علاوه بر تأمین نیاز مردم استان به سایر استان ها به خصوص تهران ارسال گوشت مرغ و تخم داریم.

انتهای پیام/ز

نوشته روند نزولی قیمت مرغ و تخم مرغ در سمنان/ استان سمنان؛ قطب تولید مرغ و تخم‌مرغ در کشور اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: