به گزارش مرآت، ایرج مصطفوی  با اشاره به فعالیت یک سامانه در این استان که از روز پنجشنبه بعد از ظهر آغاز و تا شب شنبه فعال است اظهار داشت: از بعد از ظهر پنجشنبه وزش باد در قالب نقاط با سرعت بیشتر در نیمه شرقی و نواحی مرکزی پیش‌بینی می‌شود. وی خاطرنشان کرد: در
نوشته هواشناسی استان سمنان هشدار نارنجی صادر کرد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

به گزارش مرآت، ایرج مصطفوی  با اشاره به فعالیت یک سامانه در این استان که از روز پنجشنبه بعد از ظهر آغاز و تا شب شنبه فعال است اظهار داشت: از بعد از ظهر پنجشنبه وزش باد در قالب نقاط با سرعت بیشتر در نیمه شرقی و نواحی مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در روز جمعه فعالیت این سامانه در قالب نقاط با سرعت بیشتر در نیمه شرقی و نواحی مرکزی و همچنین در روز شنبه بیشتر در نیمه شرقی فعال است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان بارش باران و رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ را برای آسمان این استان پیش‌بینی کرد و گفت: بارش باران و رگبار و رعد و برق به‌تدریج از روز پنجشنبه در ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات آغاز و در روز جمعه نیز در قالب نقاط به‌ویژه نواحی شمالی و نیمه شرقی فعال است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به کاهش نسبی دمای هوا بین ۴ تا ۸ درجه گفت: از روز شنبه دمای هوا روند افزایشی خواهد داشت.

مصطفوی درباره احتمال خسارت ناشی از وزش باد شدید و تندباد و گردوخاک هشدار داد و گفت: به دلیل رگباری بودن بارش‌ها احتمال آب‌گرفتگی و جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی به‌صورت منطقه‌ای وجود دارد.

وی همچنین درباره احتمال خسارات ناشی از تگرگ هشدار داد و گفت: امکان اختلال در تردد در محورهای استان وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان لایروبی جوی‌ها، آبراهه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در تردد محورهای استان، عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، عدم تردد و توقف در زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان‌های در حال ساخت است، استحکام سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی توصیه می‌شود.
منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نوشته هواشناسی استان سمنان هشدار نارنجی صادر کرد اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.