حمیدرضا حسینی مدیرکل دامپزشکی استان سمنان در گفتگوی اختصاصی با مرآت گفت: اصلاح نظام یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی در قیمت دارو، واکسن و مواد بیولوژیک مرتبط با صنعت دام و طیور اثر افزایشی نخواهد داشت و دامداران، مرغداران و فعالان حوزه دامپزشکی در این خصوص نگران نباشند.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با اشاره به تدابیر اندیشیده شده از سوی سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: بنابراین است که با پیگیری های صورت گرفته قیمت تعدادی از داروهای خاص در حوزه دامپروری کاهش پیدا کند.

وی با بیان این که حذف ارز ترجیحی تأثیری بر روند انجام اقدامات پیشگیرانه نداشته است، افزود: پایش ها و اقدامات در حوزه دامپزشکی جهت جلوگیری از شیوع هر نوع بیماری دام و طیور با قوت در حال انجام است و حتی امر واکسیناسیون به صورت رایگان در بخش دام سبک با محوریت گله هایی که ریسک پذیری بالایی دارند مانند گله های عشایر در حال انجام است.

حسینی ضمن اشاره به تولیدات متنوع داروهای دامی در سطح استان سمنان خاطر نشان کرد: استان سمنان از ظرفیت دارویی خوبی برخوردار است و ۱۳ کارخانه دارو و مکمل سازی در سطح استان وجود دارد که بالغ بر ۳۴۶ قلم انواع داروهای دام و طیور را تولید می کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان در ادامه تأکید کرد: استان سمنان از لحاظ تنوع در تولید داروهای دام و طیور رتبه اول را در کشور دارد و علاوه بر تأمین داروهای استان، بخش قابل توجهی از نیاز دارویی کشور در حوزه دام و طیور از استان سمنان تأمین می شود

وی در پایان عنوان کرد: برنامه واکسیناسیون دو نوع واکسن طاعون نشخوارکنندگان کوچک و واکسن تب مالت با هدف پیشگیری در حال انجام است.

 

انتهای پیام/ز

نوشته عدم تأثیر حذف ارز ترجیحی بر قیمت داروهای دامپزشکی /واکسیناسیون و اقدامات پیشگیرانه در سطح استان با قوت پیگیری می شود اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: