به گزارش مرآت؛ با فعالیت این سامانه میزان آلاینده‌های جوی در این استان افزایش یافت و چند روزی این استان شاهد هوای غبارآلود بود.

این آلودگی هوا و افزایش آلاینده‌ها در برخی از نقاط استان به حد اضطرار رسید و سبب تشکیل جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار شد و این جلسه مصوباتی را نیز به دنبال داشت.

نظارت بر واحدهای آلاینده استان سمنان تشدید شود

معاون استاندار سمنان شامگاه گذشته در جلسه  کارگروه اضطرار آلودگی هوا  با بیان اینکه میزان آلاینده‌ها، ریز گردها و گردوغبار موجود در آسمان استان سمنان در برخی از مناطق و شهرستان‌های استان از ۱۸۰ تا ۲۳۰ بیشتر شد بر ضرورت تشدید نظارت بر واحدهای آلاینده این استان به‌منظور جلوگیری از افزایش غلظت بی بیش از حد آلایندگی تأکید کرد.

محمد حمیدی از مسئولان سازمان صمت خواست ضمن نظارت بر واحدهای تولیدی و به‌ویژه واحدهای آلاینده مانند مس، گچ، سیمان و سنگ‌شکن‌ها در صورت افزایش آلایندگی اقدام به تعطیلی موقت این واحدها کنند.

وی بر ضرورت رصد مداوم میزان آلاینده‌های موجود در هوا از سوی اداره کل محیط‌زیست استان سمنان و دانشگاه علوم پزشکی تأکید کرد و گفت: این رصد باید به‌صورت مداوم در سطح شهرستان‌ها صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان از اداره کل محیط‌زیست استان سمنان و دانشگاه علوم پزشکی خواست در صورت رسیدن به مرز هشدار آلاینده‌های جوی سریع مراتب را برای تصمیم‌گیری در این زمینه اعلام کنند.

افراد دارای بیماری زمینه‌ای از منزل خارج نشوند

حمیدی همچنین از مردم و به‌ویژه افراد دارای بیماری زمینه‌ای خواست تا عادی شدن شرایط هوا از منزل خارج نشوند.

وی همچنین از اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان نیز خواست تا زنگ ورزش دانش آموزان در این روزها تعطیل شده و فعالیت‌های ورزشی دانش آموزان در فضای باز صورت نگیرد.

عدم در اختیار گذاشتن اماکن ورزشی روباز برای انجام پیاده‌روی و فعالیت‌های ورزشی از سوی اداره کل ورزش و جوانان از دیگر مصوبات جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا بود. همچنین معاون استاندار در این جلسه از مردم خواست تا از پیاده‌روی در فضای باز خودداری کنند.

انتهای پیام/

نوشته از نظارت بر واحدهای آلاینده تا ممانعت از حضور افراد بیمار در فضای باز اولین بار در شبکه اطلاع رسانی مرآت. پدیدار شد.

Shares: